Odczytywanie odcinka z wypłaty wynagrodzenia

Odcinek wypłaty (løn)

Potwierdzeniem naliczenia wynagrodzenia jest odcinek z wypłaty, który pracodawca przekazuje pracownikowi na wskazany przez pracownika adres e-mail. Pracownik zobowiązany jest zachować odcinki z wypłaty, jako dowód naliczenia wynagrodzenia oraz konieczności dokonania rozliczenia rocznego z uzyskanego dochodu zarówno w Danii, jak i w Polsce lub też w celu przedstawienia do innych urzędów.

Pracodawca nie jest zobowiązany do sporządzania zbiorczej rocznej informacji o dochodach uzyskanych przez pracownika (w Polsce PIT-11).


*W przypadku kont innych niż duńskie pobierana jest opłata bankowa (50 DKK za przelew). Opłata pobierana przez bank i nie wykazana jest na odcinku.W przypadku kont duńskich nie ma dodatkowych opłat za przelewy.

Opis poszczególnych pozycji

Poniżej przedstawiony jest przykładowy odcinek i opis poszczególnych pozycji znajdujących się na odcinku z wypłaty:

FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

Otrzymałem odcinek wypłaty na e-mail. Do otwarcia potrzebne jest hasło, co należy wpisać?

  • Hasło które należy użyć to numer CPR wpisywany bez myślnika

  • Dla osób które jeszcze nie mają CPR to “0123456789

Nie znam swojego CPR, gdzie mogę się dowiedzieć jaki mam?


Nie mogę otworzyć pliku, mimo że znam hasło/CPR

do poprawnego wyświetlenia odcinka wypłaty konieczne jest posiadanie aktualnej wersji bezpłatnego programu Adobe Reader - zarówno na komputerze jaki i w telefonie (można pobrać na telefon ze sklepu)


Nie otrzymałem odcinka wypłaty, do kogo się zgłosić?

Odcinki wypłat wysyłane są pomiędzy 8 a 11 dniem każdego miesiąca.- do wszystkich pracowników w tym samym czasie.

Jeśli nie masz swojego odcinka w skrzynce odbiorczej, w pierwszej kolejności sprawdź folder SPAM, jeśli tam nie ma odcinka to napisz do :

Najczęściej posiadacze kont na Gmailu i Interia.pl oraz wp.pl mają odcinek w Spamie.


Na jakie konto zostało wysłane wynagrodzenie za pracę?

Wynagrodzenie jest przekazywane przelewem bankowym na konto wskazane przez pracownika. Jego poprawny zapis należy zawsze sprawdzić podczas podpisywania umowy.

Można je również sprawdzić na podsumowaniu odcinka, przykład:

Pracownik ponosi pełną odpowiedzialność za poprawne i kompletne przekazanie danych potrzebnych do wykonania przelewu wynagrodzenia. Podanie nieprawidłowych danych (tj. zły SWIFT, błąd w numerze konta itp.) niesie za sobą dodatkową opłatę bankową. W przypadku cofnięcia przelewu, wynosi ona min. 1085 DKK.