Djurs Sommerland

Add Headings and they will appear in your table of contents.

Djurs Sommerland

Randersvej 17, 8581 Nimtofte

Czy jesteście gotowi na emocje i zabawę? Chcecie poczuć solidny zastrzyk adrenaliny? Zatem koniecznie wybierzcie się do parku rozrywki Djurs Sommerland, który jest jednym z największych tego typu miejsc w Skandynawii. Park rozrywki, położony 3 km na północ od Nimtofte na półwyspie Djursland.

Park został otwarty w 1981 roku, i co roku jest powiększany. Djurs Sommerland ma około 500 000 odwiedzających każdego roku, co czyni go siódmą co do wielkości atrakcją turystyczna w Danii. Czekają tu na Was: największa kolejka górska w Danii, ogromny park wodny i ponad 60 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na własnej skórze przekonacie się, dlaczego Djurs Sommerland został wybrany najlepszym letnim parkiem w Skandynawii – i to cztery lata z rzędu!

Nowa atrakcja "Pirate" została otwarta w 2008 roku. Jest to najszybszy i najwyższy rollercoaster w Danii. Maksymalna prędkość to 90 kilometrów na godzinę, a maksymalna wysokość nad ziemią wynosi 32 metrów. Został on wybrany jako piąty najlepszy rollercoaster na świecie.

Park, jak sama nazwa wskazuje, otwarty jest tylko latem od około 10 maja do połowy września. Warto również się tu wybrać w dniach 13 - 21 października podczas których odbywa się tu Halloween. Wtedy to park jest specjalnie zdobiony aż 25 tysiącami dyń, szkieletami, pajęczynami itp. a na dróżkach spotkacie prawdziwe czarownice.

www.djurssommerland.dk