Legoland

Legoland, Billund

Adres: Nordmarksvej 9 , 7190 Billund

Największa atrakcja Danii i największy Park Legoland na świecie. 65 milionów klocków czeka na Ciebie w Billund, LEGOLAND to zabawa dla wszystkich!

Chyba każdy z nas kiedyś jako dziecko słyszał o Legolandzie i marzył, żeby tam pojechać. W życiu kieruj się mottem Walta Disneya- “Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać”. Będąc w Danii koniecznie odwiedź to niezwykłe miejsce.

Park rozrywki został otwarty w 1968 roku. W Legolandzie znajdują się różne ciekawe atrakcje, między innymi miniatury autentycznych budowli, kolejki, akwarium, strzelnice, mini zoo. Koniecznie wejdź na 30-metrową kolejkę górską oraz zostań piratem atakując działkiem wodnym pływających na statkach ludzi! Park zajmuje powierzchnię 123 000 m² i rocznie przyciąga ponad 3 mln odwiedzających. Jest tym samym największą duńską atrakcją turystyczną poza Kopenhagą.

„Leg godt” w języku duńskim oznacza „Baw się dobrze”. Założycielem spółki LEGO jest Ole Kirk Christiansen.Parki Legoland znajdują się również w Niemczech, Kalifornii i w Wielkiej Brytanii.

www.legoland.dk