Izabela Trawińska, Fuerteventura i Lanzarote, Hiszpania

Fuertaventura to wyspa gdzie na zachodzie dominują urwiste klify oraz zatoki z wulkanicznym piaskiem, na wschodzie rozległe, niesamowite plaże z jasnym piaskiem. Jest to tak naprawdę najchętniej odwiedzana wyspa w archipelagu. Zawdzięcza to niewątpliwemu pięknu plaż, doskonałym warunkom do plażowania przez cały rok oraz świetnym warunkom do uprawiania sportów wodnych.

Warunki jakie panują na wyspie, czyli suchy klimat z silnymi wiatrami i piaszczystymi glebami – są idealne dla uprawy aloesu. I to właśnie ta roślina jest swoistym symbolem Fuerteventury. Drugim symbolem wyspy jest kozi ser, który już wielokrotnie swoim smakiem wywalczył mistrzostwo świata.

Będąc na Fuercie na pewno warto "skusić się" na rejs katamaranem po Oceanie Atlantyckim w poszukiwaniu delfinów :) oraz skorzystać z kąpieli w przepięknej zatoce - widoki zapierają dech w piersi!

Polecam również wycieczkę na drugą wyspę - Lanzarote.

Lanzarote nazywana jest wyspą księżycowych krajobrazów lub wyspą wulkanów - wszystko za sprawą trzystu górujących nad nią stożków. Chyba najbardziej rozsławioną atrakcją jest Park Narodowy Timanfaya ze zmieniającymi kolor Górami Ognistymi. Tworzą one jedną z najbardziej efektownych scenerii na Lanzarote. Na miejscu czekają też imponujące winnice w La Gerii, przepiękne groty Jameos del Agua czy zielone jezioro Los Clicos oraz czarne plaże.

Podsumowując chciałabym jeszcze dodać, że Kanaryjczycy to bardzo mili, pogodni, zawsze uśmiechnięci ludzie, którzy zarażają pozytywną energią i znają wiele słów w języku polskim, więc trzeba uważać, co się mówi... :)