Sandra Bartusiak, Lalandia, Dania

LALANDIA w Billund, czyli przytulne centrum wakacyjne, gdzie niebo jest zawsze błękitne. To świetna alternatywa na spędzenie czasu gdy na powietrzu pogoda nie dopisuje.

Pojawiła się na mapie Billund w 2009 roku , ma 10 000 m2 i może pomieścić naraz 2000 gości. Temperatura wody ma 28°C, a temperatura powietrza 30°C. Najważniejszą częścią Lalandii jest Aquadome, czyli park wodny wypełniony zjeżdżalniami i basenami dla dzieci i dorosłych. Emocje, jakie towarzyszą zjazdom są nie mniejsze, niż podczas przejażdżki na roller coasterze.

Aquadome ma kilka basenów, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Znajdziemy nieduże brodziki dla najmłodszych, małe i średniej wielkości zjeżdżalnie oraz basen z falami, a także ogromną wodną konstrukcję przeznaczoną dla starszych dzieci i dorosłych oraz wielkie zjeżdżalnie.

Zabawa w Lalandii nie kończy się jednak po wyjściu z wody. To jedno z niewielu miejsc w Danii, gdzie cały rok można uprawiać sporty zimowe. Łyżwy, narty, tor saneczkowy – to wszystko czeka na was w strefie Winter World.

Centralną części obiektu zajmuje Monky Tonky Land. To strefa zabaw dla najmłodszych – maluchy mogą szaleć tam na zjeżdżalniach i basenach z kulkami. Są tu także klocki LEGO®. Odbywają się tam też warsztaty kreatywne dla dzieci. Oczywiście to nie koniec rozrywek :) Place zabaw, ścianki wspinaczkowe, przejażdżka kolejką – tam też można świetnie się bawić.

Amatorzy wspinaczki i gier zespołowych także znajdą tu coś dla siebie. Na terenie parku mieści się boisko do siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej. Jest też ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, mini golf i kort tenisowy.

Liczba atrakcji jest na tyle duża, że można bawić się od rana do nocy.

Strefa restauracyjna to jedna z najstaranniej zaprojektowanych części Lalandii. Będąc tam można ulec złudzeniu, że przenieśliśmy się do znacznie cieplejszego rejonu Europy. Trójkątny plac otaczają kamieniczki z drewnianymi okiennicami. Zupełnie jak we Włoszech! To w tej części zlokalizowano też większość sklepów. Oprócz supermarketu z produktami spożywczymi mieści się tam sklep z zabawkami i butiki odzieżowe.

Dodatkowo na święta Lalandia zamienia się w magiczną krainę ! Klimat świąt czuć już, gdy z daleka wyłania się wielka choinka, a wkoło pełno jest świątecznych ozdób.Robią niesamowite wrażenie !