Mariusz Zabulski i Kamila Chudzicka, The 6 Forgotten Giants

Zwycięzcy kwietniowej edycji konkursu

Podczas wolnego weekendu od marchewek byliśmy w okolicach Kopenhagi więc korzystając z okazji postanowiliśmy zwiedzić jedną z ciekawszych atrakcji “The 6 Forgotten Giants”, i przygotować fotki do konkursu PF Travel nie z jednego a z sześciu miejsc na raz 😉 .

Poniższe słowa autora rzeźb wyjaśniają ideę użytych materiałów jak i sensu lokalizowania ich w parkach. Sama podróż od jednego z sześciu Gigantów do ostatniego wspomagając się samochodem to blisko 7 godzin. Samo znalezienie ich to kilkadziesiąt kilometrów pieszo poza samochodem żeby dotrzeć do każdego z osobna. Sam pomysł oceniamy na genialny, i to nie lada wyzwanie zdołać znaleźć je wszystkie podczas jednego dnia.

Polecamy taki trip każdemu zawsze to trochę wysiłku dla ciała i umysłu przy okazji łapania fajnych fotek, oraz zwiedzania parków w okolicach Kopenhagi i Zatoki Koge.


Imiona rzeźb zgodnie z numeracją na mapie:

1. SLEEPING LOUIS

2. HILL TOP TRINIE

3. OSKAR UNDER THE BRIDGE

4. LITTLE TILDE ( z marchewką w sercu 😉 )

5. THOMAS ON THE MOUNTAIN ( u nas z marchewkowym akcentem na brzuchu 😉 )

6. TEDDY FRIENDLY


Słowa Thomasa Dumbo:

"Wszystkie rzeźby wykonałem z drewna z recyklingu – głównie z 600 starych palet, starej drewnianej szopy, ogrodzenia i wszystkiego co miałem pod ręką. Każda z rzeźb została wykonana dzięki pomocy lokalnych wolontariuszy dlatego nazwałem je ich imionami. Mam nadzieję, że moja sztuka będzie inspirować ludzi i pokaże duży potencjał w recyklingu, by lepiej opiekować się naszą planetą.

Wydaje mi się, że wiele osób zapomniało o tej czystej ciekawości odkrywania miejsc, w których żyją. Kiedy się starzejemy, zaczynamy żyć w trójkącie między naszym domem, pracą i supermarketem. I niestety wiele osób uważa, że trzeba spędzić osiem godzin w samolocie, aby przeżyć nowe rzeczy. Jednak fakt jest taki, że mało kto wie, jak niezwykłe historie skrywają miejsca, w których mieszkają. Od zawsze odkrywałem nowe lokalizacje dla mojej sztuki"

2620 Albertslund, Dania