Olga Bruc, Katalonia, Hiszpania

Zwyciężczyni październikowej edycji konkursu.

„Tam, gdzie nie braknie wina, tam smutki i troski nie trafiają”

Katalonia kulturowa odrębność jako wspólnota autonomiczna Hiszpanii. Naszą podróż zaczynamy w malowniczym miasteczku Calella to najpopularniejszy kurort turystyczny na wybrzeżu Costa del Maresme. Największym atutem miasta jest jej złote plaże (Playa Gran de Calella i Playa de Garbi), które zdobyły odznaczenie Błękitnej Flagi. Miasto jest dostosowane dla każdego odnajdą się tu miłośnicy sportów wodnych wieczorni imprezowicze jak i ci co wolą spędzać wakacje w mniej aktywnie sposób :)

Głównym punktem naszej podróży była Barcelona Jedno z najbardziej niesamowitych miast w Europie! Żeby zwiedzić wszystkie warte uwagi miejsca należałoby w niej pozostać przez kilka tygodni. Aż żal my tyle nie mieliśmy, ale postanowiliśmy wykorzystać nasz czas na maksa i odwiedzić tyle ile zdołamy, Pierwszym przystankiem był:

Kościół Sagrada Familia to symbol całej Hiszpanii i największy projekt genialnego architekta Antoniego Gaudiego. imponujące jest to, iż każdy element budowli ma znaczenie i charakter symboliczny, mający swoje uzasadnienie w Biblii. Budowę secesyjnej Świątyni Pokutnej Świętej Rodziny rozpoczęto w 1882 roku, a zakończenie jej budowy planowane jest na 2026 rok.

A teraz coś dla fanów piłki nożnej i nie tylko. Camp Nou to siedziba słynnego klubu FC Barcelona, największy stadion piłkarski w Europie i jeden z największych na świecie (jego trybuny są w stanie pomieścić prawie 100 tys. osób!). Podczas zwiedzania można tu zajrzeć do szatni piłkarzy, przejść się tunelem, który prowadzi na olbrzymią arenę, usiąść w loży VIP i przede wszystkim zwiedzić klubowe muzeum gdzie znajdują się różne zabytkowe fanty jak i wszystkie zdobyte trofea Zwiedziliśmy również spektakularne Oceanarium L'Aquàrium unikalne w Europie, jest największym akwarium z największą liczbą gatunków. Barcelona oferuje również: Estadi Olímpic Lluís Companys, spacer słynną ulicą Barcelony – La Rambla, wzgórze Montjuïc, Łuk Triumfalny Arc de Triomf, Placa de Catalunya, Pomnik Krzysztofa Kolumba, budynke Casa Milà, Pałacu Muzyki Katalońskiej, były budynek celny Aduana de Barcelona niezwykła gra światła, wody i dźwięku-Font Magica. I wiele wiele więcej... atrakcji, do zobaczenia których na pewno nie wystarczy jeden dzień, ale zawsze warto spróbować

Barcelona po prostu fantastyczne miejsce! Które serdecznie polecamy na wycieczkę z PF TRAVEL