Obowiązkowe rozliczenie roczne ze SKAT

Rozliczenie podatkowe w Danii i w Polsce

Uzyskany dochód podczas pracy na terenie Danii podlega obowiązkowemu rozliczeniu w duńskim urzędzie skarbowym SKAT. Należy poczekać na wstępne rozliczenie ze SKAT (wstępne rozliczenie SKAT wykonuje zazwyczaj do 15 marca roku następnego), a następnie dokonać korekty tego rozliczenia.

Brak poprawnego rozliczenia może skutkować dopłatą podatku! Każdy pracownik musi się rozliczyć.

Korekty rozliczenia należy dokonać najpóźniej w terminie do 1 maja następnego roku po roku, w którym uzyskano dochody (czyli za rok 2019 rozliczenia należy dokonać do 01.05.2020 r).

Rozliczenie roczne przedstawia czy zapłaciłeś za dużo czy za mało podatku. Jeżeli zapłaciłeś za dużo, to zazwyczaj jesteś upoważniony do otrzymania zwrotu podatku. Jeżeli zapłaciłeś za mało, to należy dopłacić bądź sprawdzić czy wszystkie informacje są poprawne. Warto też zwrócić uwagę czy w sprawozdaniu wpisane są wszystkie ulgi podatkowe, które Ci się należą.

Twoje rozliczenie roczne jest generowane na podstawie informacji dostarczonych przez pracodawcę, bank, fundusz dla bezrobotnych i innych źródeł. Twoja decyzja podatkowa może być sukcesywnie aktualizowana dzięki informacjom dostarczanym przez Ciebie - ulgi podatkowe (możesz zrobić to sam).

Korekty rozliczenia można dokonać samodzielnie (jeśli dana osoba zna zasady dokonywania takich rozliczeń) poprzez stronę internetową www.skat.dk , zamawiając wcześniej indywidualny kod do logowania, tzw. TastSelv Kode.

Po zalogowaniu na profil SKAT można dokonywać zmian w danych podatkowych każdego pracownika (np. można przeglądać karty podatkowe oraz dokonywać rozliczenia rocznego dochodu).


WAŻNE: Pamiętaj, aby zachować dokumentację związaną z miejscem zamieszkania w Danii i miejscem pracy!

Prowadź codzienne zapiski związane z adresami, oraz ilością wykonanych kilometrów do pracy. Te informacje należy podać przy rozliczeniu rocznym. Zachowuj również zdjęcia paragonów za paliwo, może to być przydatne w razie kontroli Urzędu SkarbowegoBiuro naszej firmy nie świadczy usług rozliczania podatku.

W związku z powyższym i z uwagi na dużą liczbą zgłoszeń oraz próśb pracowników, odnośnie pomocy w tym zakresie, polecamy Państwu kontakt do renomowanej firmy, która zajmuje się rozliczeniami jak również świadczy inne usługi powiązane z administracją w Danii.

Polecamy

Dariusz Topczewski

ul.Konstytucji 3-go Maja 6/7, 78-200 Miastko

NIP 842-143-64-37

Szczegóły oferty (kliknij)


TRZEBA MIEĆ WAŻNE NEM-KONTO ŻEBY MOŻNA BYŁO WYPŁACIĆ PIENIĄDZE, W PRZYPADKU NADPŁACONEGO PODATKU.

1. Zaloguj się na osobiste konto SKAT

Więcej informacji znajdziesz na stronie "Konto indywidualne SKAT"

2 . Informacje na temat rozliczenia.

W celu sprawdzenie rozliczenia kliknij Se årsopgørelsen

Kwota na zielono oznacza zwrot, na czerwono niedopłatę podatku.

W celu naniesienia zmian (ulg) kliknij Ret årsopgørelsen / oplysningsskemaet


2 . Przysługuje mi zwrot, kiedy go dostanę?

Informacje znajdziesz na swoim koncie SKAT, tam podana jest data przelewu.


3 . Na jakie konto dostanę zwrot?

Pieniądze zostaną wypłacone tylko na aktywne NemKonto .


4 . Jakie ulgi mi się należą?

Ulgi zależą od rodzaju umowy, długości pracy w Danii, odległości pomiędzy miejscem pracy, a miejscem zamieszkania w Danii i wieloma innymi rzeczami.

Więcej informacji znajdziesz tutaj