Zaliczka na poczet wynagrodzenia

Pracodawca może wypłacić pracownikowi zaliczkę na poczet wynagrodzenia w wysokości nie przekraczającej 3.000 kr na kwartał (maksymalnie 1.000 kr tygodniowo).

Od 1 maja 2018 ze względu na przepisy prawne nie ma możliwości pobierania zaliczek w gotówce. Przelewy tylko i wyłącznie na konta bankowe.

Zamówienie zaliczki należy zgłosić do firmy przez formularz który pracownik dostał na adres e- mail z dniem podpisania umowy.

O zaliczkę można aplikować po przepracowaniu minimum tygodnia.

W sytuacjach awaryjnych, jeżeli pracownik nie ma możliwości zamówienia zaliczki poprzez formularz, może oczywiście zadzwonić do biura.

Prosimy o zabranie ze sobą wystarczających środków pieniężnych do Danii, pozwalających na min. 2 tygodnie utrzymania się.

Zaliczki zamawiać można do niedzieli włącznie.W poniedziałki są one wysyłane bezpośrednio na konta pracowników. Transakcja międzynarodowa pomiędzy bankami realizowana jest przez co najmniej 3 dni robocze.

Zalecamy zabrać ze sobą kartę bankomatową, by móc swobodnie wypłacić gotówkę.

W przypadku wysyłania pieniędzy na konta zagraniczne należy liczyć się z opłatą 50 kr. Opłata bankowa za przelew zagraniczny.

Pobrana zaliczka jest odliczana od najbliższego wynagrodzenia.