Zakwaterowanie

Informacje ogólne

Koszt kwaterunku pokrywa zawsze pracownik.

  • Jeżeli firma pomaga w organizacji mieszkania to koszt wynajmu odejmowany jest z wynagrodzenia pracownika na miesięcznej liście płac (opłata administracyjna wynosi 3%, doliczana jest do kwoty za wynajem od właściciela mieszkania).

Firma nie pobiera depozytu oraz opłaty za mieszkanie przed wyjazdem.

  • Przykład: Firma wynajmuje mieszkanie, opłaca zakwaterowania dla pracownika, które wynosi miesięcznie 2500 DKK. Z listy płac zostanie odjęta kwota 2500 kr+ 3% czyli 2575 kr.

Należy liczyć się z kosztem na poziomie 90-150 kr dziennie na osobę za zakwaterowanie - w zależności od ceny ustalonej z właścicielem.


Pracownik zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w:

poszewki na pościel, prześcieradło, śpiwór, poduszka.


Zakwaterowanie znajduje się z reguły w odległości 5-40 km od miejsca pracy, w zależności od oferty pracy.

Wynajmowane pokoje znajdują się w domach wolnostojących (4-10 osobowych), mieszkaniach (4-6 osobowych), hostelach lub domach letniskowych.

Pokoje są zazwyczaj 1; 2; lub 4 osobowe w zależności od miejsca zakwaterowania. Standardem są pokoje 2 osobowe.

Przed wyjazdem otrzymasz informację o kodzie zakwaterowania dostępnego dla Ciebie. Możesz z nim się wstępnie zapoznać, odnajdując go na liście powyżej, lub zapytaj przez nasz chat o warunki mieszkaniowe, wyślemy Ci zdjęcia mieszkania.

Za wszelkie zniszczenia mienia znajdującego się w pomieszczeniach udostępnionych przez wynajmującego naszym pracownikom odpowiadają finansowo pracownicy. Koszty związane ze sprzątaniem, odnowieniem lub zniszczeniami powstałymi podczas zamieszkiwania pracowników zostanie obciążony pracodawca, a w następnej kolejności zostaną potrącone z wynagrodzenia pracownika na liście płac.

Firma może zapewnić odpłatne miejsca zakwaterowania dla pracowników, można jednak zorganizować zakwaterowanie również we własnym zakresie.

Kliknij jeden z poniższych kodów zakwaterowania, znajdziesz tam opis. cenę oraz zdjęcia.

Warunki mieszkaniowe PF GRUPPEN

Regulamin zakwaterowania

Decydując się na skorzystanie z zakwaterowania firmowego, przyjmujesz jednocześnie do wiadomości i stosowania wewnętrzny regulamin zakwaterowania.

Regulamin ten stanowi integralną część naszej współpracy, otrzymasz go w momencie rozpoczęcia pracy, drogą mailową. Jeśli taki regulamin do Ciebie nie trafił lub masz co do niego wątpliwości skontaktuj się z działem zakwaterowania zakwaterowanie@pf-gruppen.com

Prosimy również o kontakt w celu potwierdzenia przyjazdu oraz opuszczenia miejsca zakwaterowania.


Zgłaszanie usterki

Pracownicy korzystający z zakwaterowania firmowego mogą w szybki sposób zgłosić wszelkie usterki lub braki na zakwaterowaniu poprzez formularz kontaktowy:

ZGŁOSZENIE USTERKI - kliknij

FAQ - często zadawane pytania:

Co zawiera cena za zakwaterowanie?

  • W kwocie za zakwaterowanie zawarte są już wszystkie opłaty jakie wiążą się z Twoim pobytem na zakwaterowaniu, tj. prąd, gaz, czynsz, wywóz odpadów, wsparcie polskojęzycznego Koordynatora w sytuacjach awaryjnych. Dodatkowe opłaty mogą generować jedynie sytuacje dokonania zniszczeń przez osobę zakwaterowaną.


Co z wyżywieniem?

  • wynajmowane lokale nie oferują wyżywienia i należy się w nie zaopatrzyć we własnym zakresie. Należy zabrać odpowiednią ilość pieniędzy na pierwsze tygodnie, tak aby wystarczyło na zakup żywności przez cały ten okres. Można również zabrać wyżywienie z Polski na kilka dni- jednak trzeba się liczyć z tym, że miejsce w lodówce trzeba podzielić między wszystkie osoby mieszkające w danym miejscu


Jak jest wyposażone zakwaterowanie?

  • Na naszych zakwaterowaniach skorzystasz z części wspólnych, takich jak salon lub jadalnia. W każdym zakwaterowaniu znajduje się kuchnia i łazienka, które są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty.


Co zabrać na zakwaterowanie?

  • Nasze zakwaterowania są w pełni wyposażone, ale pamiętaj, żeby zabrać ze sobą kołdrę, poszewkę, poduszkę, prześcieradło lub śpiwór i podstawowe przybory kuchenne. Przypomnimy Ci o tym w naszym pakiecie informacyjnym, którzy otrzymasz podczas podpisywania umowy.Czy mogę wyjechać z dzieckiem/współmałżonkiem nie zatrudnionym w PF-Gruppen?

  • Nie. Nasze zakwaterowania są przeznaczone tylko i wyłącznie dla naszych pracowników, między innymi dlatego, że nie bylibyśmy w stanie zapewnić dziecku opieki w czasie Twojej pracy


Czy mogę zabrać ze sobą zwierzaka?

  • Niestety nie, musisz zapewnić swojemu pupilowi opiekę na czas nieobecności. Zostaniesz o tym poinformowany w regulaminie korzystania zakwaterowania. Pamiętaj, że na zakwaterowaniu zamieszka z Tobą więcej osób, więc obecność zwierząt mogłaby im przeszkadzać.


Zorganizowałem mieszkanie we własnym zakresie, mogę liczyć na dodatkową zaliczkę?

  • tak, jeżeli pracownik wynajmuje pokój we własnym zakresie jest możliwość pobrania dodatkowych zaliczek.


Chciałbym jechać do Polski na 2 dni podczas trwania weekendu. Czy będę musiał zapłacić za mieszkanie za ten czas?

  • w większości przypadków trzeba zapłacić za mieszkanie. Można również umówić się z właścicielem mieszkania inaczej (mniejsza kwota za dobę bądź brak opłat), wtedy należy o tym poinformować bezpośredniego lidera lub dział zakwaterowań.


KONTAKT


inne sprawy mieszkaniowe, napisz do nas: zakwaterowanie@pf-gruppen.com Lub na nasz Messenger firmowy